Studiuj z nami Matematykę na Politechnice Lubelskiej!

Kepinska Katarzyna

Dzięki studiowaniu matematyki w Politechnice Lubelskiej uzyskałam umiejętność szybkiego uczenia się. Rozwiązywanie problemów/zagadnień matematycznych znacznie rozwija umiejętność myślenia oraz kojarzenia faktów. Jest to niezwykle przydatne w pracy zawodowej.
Studiowanie matematyki na pewno przyczyniło się do tego, że już za pierwszym razem zdałam testy analityczne, które były jednym z etapów rekrutacji w firmie, w której obecnie pracuję. Zajmuję się audytem, tzn. badaniem sprawozdań finansowych. Pomimo faktu, że jest to praca niezwiązana ściśle z kierunkiem moich studiów, bardzo szybko się w tej tematyce odnalazłam.
Osoba, która ukończy Politechnikę Lubelską bez wątpienia poradzi sobie w wielu innych dziedzinach. Naprawdę warto jest studiować matematykę. Z perspektywy czasu wiem, że nie wybrałabym innego kierunku.

Katarzyna Kępińska

absolwentka


Zdjęcie_AC

Dlaczego matematyka? Szczerze powiedziawszy na początku studiów sam niejednokrotnie zadawałem sobie to pytanie. Teraz, kończąc już naukę na tym kierunku, bez namysłu wymienić mogę mnóstwo powodów. Matematyka to kierunek dający dużo satysfakcji płynącej z rozwiązywanych problemów i rozwoju. Wspominając o rozwoju, nie mam na myśli tylko poszerzania wiedzy. Matematyka również, a nawet przede wszystkim, uczy myśleć, co jest niezwykle cenną i docenianą przez pracodawców umiejętnością i wbrew powszechnemu mniemaniu, kierunek ten nie zamyka drzwi do kariery – on je otwiera (i to na oścież). Śmiało mogę podpisać się pod tym stwierdzeniem swoim doświadczeniem na rynku pracy. Sam, jeszcze w trakcie studiów, zostałem przyjęty do pracy w jednej z największych, międzynarodowych firm audytorsko-doradczych.

Dlaczego akurat Politechnika Lubelska? Świetna atmosfera, ciekawe specjalizacje, szeroki zakres przedmiotów i najważniejsze – pracownicy posiadający olbrzymią wiedzę oraz doświadczenie. Poza tym, możesz liczyć tu na, zarówno merytoryczne, jak i finansowe, wsparcie w realizacji swoich celów. Przykładem może być moja działalność w Studenckim Kole Naukowym ,,Kwaternion’’, w ramach której wziąłem udział w Ogólnopolskiej Konferencji Matematyki Ubezpieczeń i Inwestycji, podczas której zostałem wyróżniony w konkursie na najlepszą prezentację.

Podsumowując – gorąco polecam wszystkim (nie)zdecydowanym maturzystom 😉

Adrian Chruściel

absolwent


Klaudia Stępkowska foto

W 2009 roku rozpoczęłam studia na kierunku matematyka w finansach i ubezpieczeniach. Mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że studia matematyczne to solidna szkoła szybkiego uczenia się nowych pojęć, logicznego myślenia, analizowania, wyobraźni i dobrej pamięci. Wykładowcy, z którymi miałam przyjemność mieć zajęcia, zachęcają studentów do ponadprogramowego rozwijania swojej wiedzy. Świadczy o tym fakt, że jako studentka I roku studiów II stopnia miałam możliwość publikacji artykułu naukowego w czasopiśmie Wiadomości Ubezpieczeniowe. Przyznanie indywidualnej organizacji toku studiów II stopnia pozwoliło mi na połączenie pracy ze studiami dziennymi. Zdobyte oraz rozwinięte umiejętności podczas studiów wykorzystuję do dziś w pracy w międzynarodowej korporacji. Wszystkie osoby, które zastanawiają się czy podjąć studia na kierunku matematyka w Politechnice Lubelskiej zachęcam do wybrania naszej uczelni.

Klaudia Stępkowska

absolwentka


anna futa

Nazywam się Anna Futa, jestem na ostatnim semestrze Matematyki na Politechnice Lubelskiej. Dzięki temu, że wybrałam studiowanie „królowej nauk” na Politechnice, ukończyłam studia I stopnia z tytułem inżyniera. W trakcie studiów nabyłam niezbędną wiedzę do formułowania i rozwiązywania problemów teoretycznych, tworzenia i rozwiązywania matematycznych modeli zjawisk w różnych dziedzinach życia. W celu zdobycia doświadczenia zawodowego, odbyłam praktyki w Banku Zachodnim WBK. Jednak studiowanie na Politechnice to nie tylko sama nauka. Jako członek Matematycznego Koła Naukowego Kwaternion, biorę udział w wielu ciekawych projektach. Był to m. in. czynny udział w Konferencjach Matematyki Ubezpieczeń i Inwestycji w Łodzi, a także publikacje w materiałach pokonferencyjnych. Powyższe działania przyczyniły się do sukcesu, jakim było otrzymanie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

Anna Futa

absolwentka


Nazywam się Magdalena Figiel, jestem studentką kierunku Matematyka na Wydziale Podstaw Techniki na Politechnice Lubelskiej. Dzięki studiowaniu na tym kierunku poznałam nie tylko teoretyczną wiedzę z zakresu matematyki, ale również miałam możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia, a także osiągnięcia kilku sukcesów. Jestem członkiem Koła Naukowego Kwaternion, dzięki któremu miałam możliwość czynnego uczestniczenia w dwóch Konferencjach Matematyki Ubezpieczeń i Inwestycji w Łodzi. Ponadto odbyłam szereg praktyk studenckich m.in. w Urzędzie Statystycznym i PKO Bank Polski. Na swoim koncie mam również dwie publikacje w materiałach pokonferencyjnych. Jako kolejny, największy swój sukces, mogę zaliczyć otrzymanie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2014/2015. Jak łatwo zauważyć na moim przykładzie, studiowanie na kierunku Matematyka to nie tylko sama nauka, ale także możliwość zdobycia cennych umiejętności praktycznych i dalszego rozwoju.

Magdalena Figiel

absolwentka


tymek1

Dlaczego Lublin? Czas na szybkie tempo życia i tak kiedyś przyjdzie. Spokój będzie wtedy marzeniem. Dlaczego politechnika? Studia to nie tylko nauka. W tym czasie możesz rozwijać się sportowo lub artystycznie, nauczyć się tańczyć i mieć po prostu czas dla siebie. A jeśli masz jeszcze trochę szczęścia, to może tak jak ja spotkasz na uczelni swą przyszłą żonę.
Dlaczego matematyka? Życie to pasmo decyzji, których podejmowanie nie zawsze jest proste. Najlepiej by były one poparte analizą, dla której nie musisz poznawać filozofii. Rozwiązywane w czasie studiów zadania może nie zawsze dotyczyły życia, bo całek w przestrzeniach sklepowych półek nie znalazłem, a kwadraty najczęściej nie były kołami, ale nauczyły mnie podejmowania szybkich i trafnych decyzji.
Dlaczego Matematyka na Politechnice Lubelskiej? Masz szansę powtórzyć najlepszą decyzję, jaką podjąłem w swojej karierze zawodowej. Gdybym miał teraz wybierać, zrobiłbym to ponownie. Dlaczego?
Najlepszy matematyk na naszym roku jest obecnie asystentem na Politechnice Lubelskiej. Mój przyjaciel z roku wraz z żoną założyli firmę, w ramach której udzielają korepetycji, a ich uczniowie bez problemu zdają egzaminy. A ja obecnie pracuję w Domu Maklerskim TMS Brokers S.A. w Warszawie na stanowisku specjalisty ds. ryzyka. Moimi zadaniami, oprócz wyliczania ryzyka, są m.in. kontrola finansowa, prezentacja wyników finansowych czy analizy biznesowe. Chociaż sam byłem pewien, że matematyk to przyszły nauczyciel, to teraz wiem, że studia matematyczne to początek jednej z wielu ciekawych ścieżek kariery. O tym, jaka będzie Twoja, możesz zdecydować samodzielnie.

Tymoteusz Kosiec

absolwent


Wojciech Rosa

Matematyka to dla mnie przygoda, która nigdy się nie kończy. Ze zwykłej nauki szybko przerodziła się dla mnie w styl myślenia i życia. Jeżeli myślisz o robieniu kariery i pieniędzy, to banalnie doradzę: zacznij robić to, co naprawdę lubisz. Reszta przyjdzie z czasem. Gdy rozpocząłem obcowanie z Matematyką, nigdy nie przypuszczałem, że przyjdzie mi kiedyś spełnić moje marzenie – studiować Matematykę. Po co to robię? Bo lubię i chcę i nie zamienię tego za żadne skarby.

Na Politechnice Lubelskiej spotkałem niebywałe na skalę krajową grono dydaktyczne, które stworzyło świetną atmosferę i zachęciło mnie do dalszego zgłębiania Matematyki. Zapał ten nie zmalał do dnia dzisiejszego, a funkcja jego natężenia jest ściśle rosnąca.

W związku z tym algorytm dla Ciebie na dzisiaj jest prosty:

  • Chcesz studiować Matematykę? Studiuj. Przejdź dalej.
  • Kiedy? Zacznij dziś i teraz, a rozpocznij ‚na serio’ od października. Przejdź dalej.
  • Gdzie? Na Politechnice Lubelskiej. Przejdź dalej.
  • …. ? Ciąg dalszy nastąpi 🙂

Wojciech Rosa

absolwent